Právě se nacházíte: Časté otázky

Časté otázky

1. Jaký je rozdíl mezi batohem a aktovkou?

Školní aktovka i školní batoh z produkce EMIPO mají v základu velmi podobnou konstrukci. Pevné dno, vyztuženou přední i zadní část. Tyto tři prvky dávají dohromady korpus, do kterého se ukládají základní učební pomůcky. Hlavní rozdíl potom je ve zpracování horní části uzavírání (tzv. klopen) tohoto korpusu. Aktovky má tuto část různým způsobem vyztuženou, proto drží pevný oblouk a celkově budí optický dojem, že je vyšší. U batohu je tato část nevyztužena a designově zpracována do formy připomínající spíše batoh. Ostatní prvky, jako nosné řemeny, tvarovaný zádový díl, boční nebo přední kapsy, vnitřní přepážky, reflexní prvky jsou velmi podobného nebo totožného provedení.

2. Jaký je rozdíl mezi stávající školní aktovkou ANATOMIC a novou ERGO ONE?

Školní aktovka ERGO ONE je nové konstrukce, která umožnila zvýšit její objem při snížení její celkové hmotnosti. Větší hlavní komora tak může mít zdvojenou vnitřní přepážku, která dává vyšší přehlednost o uložených školních pomůckách. Boční zipová kapsa byla nahrazena praktičtější kapsou s klopničkou na suchý zip. Nová je i plastová skořepina dna školní aktovky ERGO ONE, která svým tvarem jednak dodává vyšší stabilitu při jejím postavení na lavici či zemi a také zabraňuje prostupu vody, při jejím položení na mokrou podložku (až do 25 mm vodního sloupce). Proti konkurenčním výrobkům má pod klopnou vytvořený prostor pro odložení svetru nebo bundy při změně počasí v průběhu dne. Také má rozdílné upevnění nosných řemenů. Výhodou jejich uchycení přes plastový závěs v horní části zádového dílu, proti přišití do horního okraje lemování je, že těžiště se více přiblíží páteří, což sníží její celkové zatížení.

3. Jaký je rozdíl mezi školní aktovkou ERGO ONE a školním batohem ERGO TWO?

Na první pohled by se mohlo zdát, že jen v názvu a počtu reflexních pásků na předním dílu, ale pokud batoh ERGO TWO otevřete uvidíte další. Zjednodušila se vnitřní dělící přepážka, aby byl vnitřní prostor přehlednější. Vzniklé volné místo se z části využilo na změnu tvaru a zvětšení vnitřní kapsy do které se nyní pohodlně vejdou sešity a různé brožury formátu A5. Méně viditelná je úprava tvaru a velikosti přední kapsy, kam se nyní pohodlně vejde box na svačinu včetně dvoupatrového penálu. Zvětšila se i boční kapsa s klopničkou, kam se nyní vejde nejen dvoupatrový penál, ale i oba jednopatrové. V neposlední řadě došlo i k vyztužení horního obvodu batohu elastomerními díly, takže i v prázdném stavu si drží pevně svůj tvar.

4. Co je pro začínajícího školáka vhodnější, batoh nebo aktovka?

Všechny aktovky a batohy z produkce EMIPO jsou vhodné pro začínající školáky a plně jim budou sloužit nejméně dva, ale klidně i tři roky. Použitými materiály a kvalitou zpracování na to mají. Potom se teprve mohou ohlédnout po batozích značky WALKER, EXPLORE, SPIRIT nebo LYCsac, které nabízíme pro žáky druhého stupně a studenty vyšších ročníků.

5. Není zapínání na aktovkový zámek složité?

Jednoznačně není! Naopak je konstruováno tak, aby se dalo "ovládat" jednou rukou!! Stačí zasunout ukazováček a prostředníček pod náložku, na které je zámek připevněn, palcem zatlačit na reflektor zámku a máte přístup do celé aktovky nebo batohu otevřen. 

6. Nezatéká do výrobků při nošení v dešti?

Školní aktovky i batohy značky EMIPO jsou vyrobeny z nepromokavých materiálů s povrchovou voděvzdornou úpravou. Klopny obou výrobků jsou navrženy tak, aby voda nezatékala do hlavního prostoru obou výrobků, kam se ukládají učebnice a sešity. Proto není nutno používat na ochranu výrobku pláštěnku. Tenhle způsob ochrany výrobku nedoporučujeme ! Zakryjí se bezpečnostní reflexní prvky a Váš školák bude hůře rozpoznatelný v silničním provozu za snížené viditelnosti.

7. Tvarovaný nebo polstrovaný zádový díl?

Oba typy zádového dílu slouží stejnému účelu se stejnými výslednými vlastnostmi. Je jich ale dosaženo pokaždé jinou technologií. Současným trendem je jednoduší technologie šití, kterou se vyrábí měkké zádové polstrování na povrchu tvořené síťovinou s molitanovou výplní. Tvary sice nejsou tak anatomicky precizní, ale jejich vyšší elasticita tento drobný nedostatek eliminuje. U tvarovaného zádového dílu vyráběného prostorovým lisováním se dosahuje přesnějších anatomických tvarů, což jej umožňuje vyrábět z objemově pevnějších elastomerů, jako je to např. u sedadel sportovních aut. Obojí provedení také zajišťuje provzdušnění zádového dílu. V případě tvarování je to provzdušňovacími kanálky a u polstrování prodyšnou síťovinou s vetkanou pěnou.

8. Na povrchu plastového dna aktovky ERGO ONE jsou drobné nerovnosti (malé prohlubně). Může dno prasknout?

Prasknout v žádném případě! Na výrobu plastového dna se používá technický HDPE (vysokohustotní polyethylen) na tváření, jehož povrch tyto drobné nedostatky má. Nemají však žádný vliv na jeho pevnostní vlastnosti. Tyto vzhledové nedostatky v krátkém čase zaniknou v procesu užívání výrobku, kdy se staví a posunuje po různých druzích povrchů, které na něm zanechávají oděrky podobného rázu. HDPE s úplně hladkým povrchem má stejné pevnostní vlastnosti jako ten technický, je ale pro tento účel zbytečně dražší. Na víc když je dopředu zřejmé, že se může povrch dna při první  styku s hrubším podkladem poškrábat, tak by byla volba hladšího povrchu kontraproduktivní. Škrábance nebo oděrky by byly ještě více viditelné. 

9. Jaká je dostupnost Vašich výrobků?

Všechny výrobky nabízené v našem e-shopu jsou skladem a tedy prakticky ihned k dodání. Zboží expedujeme nejpozději na druhý pracovní den od jeho objednání službami České pošty s doručením na druhý pracovní den po jeho odeslání. Spolehlivost dodání uvádí Česká pošta 95%.

10. Můžeme se s případnou reklamací obrátit přímo na Vás?

Samozřejmě můžete i když jste nezakoupily výrobek přímo u nás a je to i rychlejší cesta, jak mít opět funkční výrobek zpátky, ale s jedinou vyjímkou: A to je případ oprávněné reklamace, kdy nejde výrobek opravit ani vyměnit za nový. Takový případ je nutno řešit tam, kde jste výrobek zakoupili. U výrobků značky EMIPO není nutné dokládat účtenku nebo fakturu o nákupu.  Bezplatně poskytujeme servis našim výrobkům i po uplynutí záruční doby! Žádáme ale naše zákazníky, aby výrobky posílali jen v čistém stavu!!

11. Drží klopna aktovky v otevřené poloze a nevrací se? Vím, že u školního batohu se nevrací, neboť klopna není vyztužená jako u aktovky a pěkně drží otevřená.

I klopna aktovky je konstruována tak, aby držela v otevřené poloze a nevracela se. Po nákupu je potřeba ji v zadní poloze několikrát promáčknout, aby se textilní "panty", které tuto funkci zajišťují po skladování v uzavřené poloze, uvolnily. Potom to funguje bez problému.

12. Naše dítě, které půjde do první třídy, je drobnější postavy a nosné řemeny mu sjíždějí z ramínek. Máte i užší aktovky?

Šířka aktovek a batohů je odvozena od velikosti školních potřeb, které v ní bude Váš školák nosit. Zde se již ušetřit opravdu nedá. Padání nosných řemenů z ramen zabráníte spojovacím prsním páskem. Toto řešení se plně osvědčuje u dětí drobnějších postav.

13. Proč při platbě předem nepřijde faktura ihned po odeslání objednávky.

Nejprve zboží dle zaslané objednávky připravíme k expedici a teprve potom odesíláme fakturu. Z tohoto důvodu vzniká prodleva mezi odeslanou objednávkou a zpětně doručenou fakturou.  Může se také stát, že zaslaná faktura skončí ve vaší v nevyžádané poště. Pokud je objednávka vystavena po 14-té hodině odesíláme fakturu až v následující pracovní den. Děkujeme za pochopení.

 


zavřít panel